Seznam doporučených věcí na náš tábor

 

       Tento seznam je univerzální a je určen především Vám rodičům, kterým jedou letos děti na náš tábor poprvé, a nevědí přesně co budou v rámci pobytu potřebovat. Jak bylo řečeno, tento seznam je obecný. Záleží na každém zvlášť, čím své dítě na tábor vybaví, s ohledem na své možnosti a potřeby svého malého táborníka. Dbejte na to, aby se vždy jednalo o optimální a zároveň dostatečné množství věcí, které dítě využívá po celou dobu pobytu na táboře.

 
  
Vzhledem k tomu, že děti jedou do chatky nebo srubu, kde si věci dají do skříněk, je velmi praktický kufr. Hodí se do chatek, kde se dá pěkně uskladnit pod postel kde nepřekáží, ale záleží na možnostech a vkusu každého.
 
 
 
 
 
                       
               
 
 
Menší batoh na výlety je nezanedbatelnou pomůckou a není radno na něj zapomenout.
 
 
 
 
 
 
    
 
 
      Boty na delší chůzi, do mokra a náročnějšího terénu by měly být pevné nepromokavé, nejlépe kožené a nad kotník.
 
 
 
 
 
 
 
 
             Sportovní obuv je nezbytností pro téměř všechny druhy aktivit na táboře, neboť se v ní děti cítí dobře a absolvují v ní většinu táborového programu.
 
 
 
 
 
 
 
          Sandály jsou velmi praktickou obuví např. k bazénu, nebo slouží jako přezůvky při sprchování.
 
 
        
 
 
 
         
Dlouhé kalhoty jsou samozřejmostí pro programy a hry v přírodě. Zejména při nepříznivém počasí.
 
 
 
 
 
 
                                                              
                                 
         Kraťasy, sukně, šortky. V letním počasí je toto oblečení nepostradatelné  a proto není od věci ho mít s sebou na tábor více.
 
 
 
 
 
                                  
    
Trička s krátkým (nebo dlouhým) rukávem jsou zejména v létě asi  z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších částí oděvu dětí.
 
 
 
 
 
 
                           
 
 
Vzhledem k pohybovým a sportovním aktivitám na táboře jsou tepláky velmi pohodlnou a důležitou součástí vybavení a málokterý táborník se bez nich obejde.
 
 
 
 
 
 
 
Mikina je velmi praktická a hodně používaná, děti jí rády nosí. Zejména v podvečerních hodinách či chladnějším počasí se velmi hodí.
 
 
 
 
 
 
Oblečení na spaní. Zda to bude pyžamo, nebo triko a tepláky je jedno, ale rozhodně by to mělo být něco, co je vyhrazeno pouze na spaní.
 
 
 
 
 
 
 
Spodní prádlo by mělo být v dostatečném množství zejména u mladších dětí, kde se nepředpokládá jeho praní.
 
 
 
 
 
Ponožky jsou velmi důležitou a samozřejmou součástí vybavení a děti by jich měly mít rozhodně dostatečnou zásobu.
 
 
 
 
           Čepice proti slunci je v letních teplotách nenahraditelnou ochranou proti úžehu nebo úpalu, ale dá se nahradit i jinými pomůckami (např. šátkem).
 
 
                                  
 
 
 
 
 
 
Pláštěnka nebo nepromokavá bunda je na táboře nepostradatelná. Zejména u menších dětí bude spíše ku prospěchu pláštěnka nežli bunda.
 
 
 
 
 
 
 

Kvalitní bunda. Je opět na zvážení, zda je lepší vzít s sebou nějakou pevnější bundu, nebo zda stačí jen třeba starší šusťákovka. Zcela určitě, by ale měla být bunda nepromokavá.

 
 
 
 
 
 

Plavky jsou věc, která jistě nepotřebuje žádné komentáře.

 
 
 
 
 

 

          Ručník, jako věc denní potřeby, musí být vždy k dispozici. Vzhledem ke zkušenostem doporučujeme zabalit alespoň dva kvalitnější ručníky.

 
 

 

 

 

Hygienické potřeby. Je to věc, na kterou člověk zpravidla nezapomene. Kartáček na zuby, zubní pasta, mýdlo, šampón, krém na obličej, jelení lůj, případně další věci dle vlastního uvážení.

 
 
 
 
 
 

 

Léky. V případě, že dítě užívá pravidelně nějaké léky, je třeba o tomto faktu informovat zdravotníka tábora a předat mu kromě dostatečné zásoby těchto léků i kompletní informace o užívání.

 

 
 
 
 

 

Láhev na vodu je důležitá pro dodržování pitného režimu dětí na výletech či hrách mimo tábor.

                           
 
     

Mezi další důležité věci patří psací potřeby, svítilna (s náhradními bateriemi), oznámkované pohledy s nadepsanou adresou, průkaz totožnosti (pokud již táborník dovršil -15ti let), psací potřeby apod.

 
    
 

Dále zde jsou věci, které nejsou nezbytné, ale mohou výrazně zpříjemnit pobyt na táboře. Jedná se např. o pastelky, oblíbenou knížku, brýle proti slunci, opalovací krém, repelent, hudební nástroj, masku na karneval, plyšového mazlíčka, hrací karty…apod.

 
        
 

A závěrem - množství peněz, které je často kámen úrazu. Je třeba si uvědomit, proč na tábor dítě posíláte. Jistě to není kvůli nakupování a zbytečnému utrácení. Samozřejmě je to na zvážení každého rodiče, ale doporučujeme na tábor kapesné ve výši cca. 300 - 500 Kč s ohledem k věku dítěte.

 
 

 

Doufáme, že Vám tento stručný seznam alespoň trošičku pomohl v rozhodování, co by mohlo Vaše dítě na táboře potřebovat a věcí, které mu dokáží zpříjemnit pobyt volna na našem táboře.