Pedagogický kolektiv letního tábora

           

       Kolektiv tábora tvoří pečlivě vybraní a proškolení pracovníci, kteří sami jezdívali na nejrůznější táborové akce. Jsou to tzv. "srdcaři", kteří svou práci provádí v době studijního volna, nebo dovolené a dějají ji s neutuchajícím elánem a pílí. Každý rok prochází odborným školením  o práci s dětmi, o poskytnutí první pomoci, bezpečnosti práce a právními ustanoveními ČR pro konání dětských táborů. Chod tábora tak obohacují o nové nápady, inspirace a inovace. Jak se již v minulých letech ukázalo, naši kolegové, kamarádi, praktikanti i oddíloví vedoucí mají spoustu kvalit, které se snaží předávat dětem a utvářet jim tak krásné a zábavné léto. Děti se tak díky nepřebernému množství her, hádanek, výletů a soutěží, rády každé léto na tábor vracejí. Dělá nám to velkou radost a snažíme se neusnout na vavřínech a stále vymýšlíme nové a nové aktivity, abychom předali táborové tradice, ale zároveň šli takříkajíc "s dobou". Náš kolektiv je mladý, ale zároveň zkušený. Děti ke svým oddílovým vedoucím tak mohou vzhlížet, učit se ale také se výborně bavit díky nižšímu věkovému rozdílu.

                                                                       

              Kuchaři a jejich tým          

       

       Chloubou našeho týmu jsou také kuchaři. Jak se říká láska prochází žaludkem a u dětí obvzlášť. Kuchtíci jsou zkušenými profesionáli, kteří perfektně ovládají své řemeslo. V běžném životě vaří pro velké skupiny lidí. Vaření pro vaše ratolesti jim jsou tak příjemným prázdninovým spestřením a radostí. Bez dobrého jídla nemůže být dobrý tábor a proto věříme, že nejen díky programu a kamarádům se budou chtít děti na tábor vracet každý rok. Strava je bohatá na dnes tolik opomíjenou zeleninu a ovoce, ovocné šťávy, maso, ale i těstoviny. Jídlo je podáváno 5x denně, ale protože víme, že pitný režim je důležitý, mají děti celodenní přístup k čaji a ovocné šťávě.

 

        Zdravotnický dozor

              

        Pro případy kdy legrace končí a je potřeba lékařské ošetření je v místě tábora samozřejmě zajištěn zdravotnický dozor profesionální sestrou a medikem. V případě vážnějších problémů, je k dispozici čtyřkolka pro svoz dětí z nepřístupného terénu a automobil pro dopravu nemocného k nejbližšímu lékaři či nemocnice. Nejbližší zdravotnické zařízení ( nemocnice) je v nedalekých Klatovech. V Plánici, která se nachází necelé 4km od tábora je k dispozici nasmlouvaný dětský lékař a stomatolog. Sama táborová ošetřovna je nadstandartně vybavena a její součástí je "marodka", kde jsou oddělené izolace pro chlapce a dívky s vlastním sociálním zařízením. Není proto skutečně důvod k obavám.